کاهش استرس در کودکان اوتیسم |تخصصی ترین کلینیک اختلال یادگیری منطقه18شهرداری کرج

کاهش استرس در کودکان اوتیسم |تخصصی ترین کلینیک اختلال یادگیری منطقه18شهرداری کرج

 

آیا مشاهده گله های گاو در شما ایده (( ماشین فشار ))را برای کاهش استرس در کودکان اوتیسم بوجود آورد ؟

 

من گله گاوی را دیدم که در یک شیب تند تحت فشار، منتظر خدمات دامپزشکی بودند. بعضی از حیوانات وقتی بدنشان تحت فشار قرار می گیرد آرامتر می شوند. من نسخه نخستین این دستگاه را وقتی که 18 ساله بودم برای خودم ساختم  و فهمیدم اگر حدود 15 دقیقه آن را استفاده کنم، احساس بهتری دارم و آرامش می گیرم. حالا برنامه ها و افراد زیادی این دستگاه را استفاده می کنند.

SensesCultural: اوتيسم نوعي اختلال رشدي است كه با رفتارهاي ارتباطي و كلامي غير طبيعي مشخص مي‌شود كه معمولا  اين اختلال در سال‌هاي نخستين زندگي فرد بروز مي‌كند و علت اصلي آن ناشناخته است. اين اختلال در پسران شايع‌تر از دختران است و وضعيت اقتصادي، اجتماعي، سبك زندگي و سطح تحصيلات والدين ارتباط و نقشي در بروز اوتيسم ندارد. اين اختلال در رشد طبيعي مغز، در حيطه تعاملات اجتماعي و مهارت‌هاي ارتباطي تاثير مي‌گذارد. تعامل اجتماعي كودك دچار مشكل مي‌شود مانند كاهش تماس چشمي و ارتباط با والدين و اطرافيان.عدم تمايل به بازي‌هاي گروهي و استفاده از زبان تكراري و اشتغال ذهني مداوم با اشياء.

در اين بخش به يكي از مشكلات رايج در كودكان اتيسم پرداخته مي‌شود که از آن با عنوان اضطراب یاد می‌شود.

اكثر كودكان اوتيسم اضطراب را تجربه مي‌كنند. آگاهي از علايم اضطراب، كمك بسزايي است در كنترل و كاهش اين مشكل در كودكان اتيسم.

اضطراب براي بسياري از كودكان اتيسم و حتي برزگسالان مبتلا به اتيسم مشكلي واقعي است  و حتي مي‌تواند عوارض روحي و فيزيكي نيز در پي داشته باشد. اضطراب در طيف كودكان اسپرگر نيز مشاهده مي‌شود اما ميزان آن در كودكان اتيسم و اسپرگر مي‌تواند متفاوت باشد و تحت تاثير شرايط و ميزان علمكرد ذهني و شرايط روحي و محيطي فرد مبتلا تغییر پیدا کند.

يكي از شيوه‌هاي رايج و موثر براي كاهش ميزان اضطراب كودكان اتيسم ارتباط با حيوانان اهلي و خانگي است. حيواناتي چون سگ و گربه كه نسبت به ساير حيوانت اهلي‌تر هستند و كودك از طريق لمس و ارتباط غيركلامي تعامل و از همه مهمتر ارتباط چشمي را تجربه مي‌كند.  كودك در تعامل با حيوان تعاملي مبتني بر آرامش و بدون استرس را تجربه مي‌كند، تجربه‌اي كه در اوج بي‌كلامي و بيان مفاهيمي كه براي  خودكودك آشناست و خود را براي اولين بار در مركز قرار مي‌دهد و بازي و تعامل را با حس دروني‌اش آغاز مي‌كند. اين همان حسي است كه منجر به افزايش عملكرد كودك اتيسم مي‌شود و بهتر است در انتخاب حيوان خانگي، جثه كوچك را انتخاب كنيد تا كودك به راحتي بتواند خود را در محوريت بيبند و بدون ترس به حيوان نزديك شود.  كودك حس امنيت را از حيوان خانگي به راحتي دريافت مي‌كند و تعاملي بدون قضاوت توام با آرامش را تجربه مي‌كند و از این طریق آرام استرس كودك كاهش مي‌يابد .

از طرفي ديگر والدين با مشاهده دقيق اين تعامل دو طرفه بين كودك و حيوان خانگي، نكاتي جديدي را مي‌آموزند كه در روابط خودشان با كودكشان كم‌رنگ بوده است. والدين براي داشتن رابطه نزديك با كودك اتيسم ابتدا بايد آرامش داشته باشند چرا كه هر نوع اضطراب و استرس، آنها را از نظر ارتباطي نسبت به فرزندشان دورتر مي‌كند.

 1. التهاب درون‌شامه قلب|تخصصی ترین گفتار درمانی درحیدر آبادکرج 09121623463 
 2. افتادگی دریچه میترال|تخصصی ترین گفتار درمانی درشاهین ویلا کرج 09121623463 
 3. احیای قلبی ریوی|تخصصی ترین گفتار درمانی درمیدان امام حسین کرج 09121623463 
 4. هگزارلین|تخصصی ترین گفتار درمانی درمیدان نبوت کرج 09121623463 
 5. هموکروماتوز|تخصصی ترین گفتار درمانی درمیدان اتحادکرج 09121623463 
 6. دیابت نوع ۲|تخصصی ترین گفتار درمانی درمیدان توحید کرج 09121623463 
 7. دیابت نوع ۱|تخصصی ترین گفتار درمانی درمیدان اسبی کرج 09121623463 
 8. پیش‌دیابت|تخصصی ترین گفتار درمانی درمیدان مهران کرج 09121623463 
 9. هپاتیت ای|تخصصی ترین گفتار درمانی در جهانشهر کرج 09121623463 
 10. نارسایی حاد کبد|تخصصی ترین گفتار درمانی در عظیمیه کرج 09121623463 
 11. حرکات روده|تخصصی ترین گفتار درمانی در بلوارخان زاده کرج 09121623463 
 12. علایم ادراری|تخصصی ترین گفتار درمانی در بلوارشهرداری مهرشهر کرج 09121623463 
 13. پیوند قلب|تخصصی ترین گفتار درمانی در بلوارماهان کرج 09121623463 
 14. نخ دندان|تخصصی ترین گفتار درمانی در بلوارجمهوری کرج 09121623463 
 15. مسواک|تخصصی ترین گفتار درمانی در بلوارپرستار کرج 09121623463 
 16. کلرهگزیدین|تخصصی ترین گفتار درمانی در بلوارموذن کرج 09121623463 
 17. طب ایرانی | گفتارتوان گستر کرج09121623463 
 18. چک لیست کشوری دفاتر کار مامایی| گفتارتوان گستر کرج09121623463 
 19. چک لیست کشوری دفترکار تعذیه | گفتارتوان گستر کرج09121623463 
 20. چک لیست کشوری درمانگاه تخصصی دیابت | گفتارتوان گستر کرج09121623463 
 21. چک لیست کشوری درمانگاه تخصصی داخلی | گفتارتوان گستر کرج09121623463 
 22. چک لیست کشوری مراکز جراحی محدود | گفتارتوان گستر کرج09121623463 
 23.   
  • behtarinalborz.ir
   goftardarmanionline.ir
   googleimage.ir
   hamejaa.ir
   medu-karaj.ir
   siavashataee.ir
   slpnews.ir
   autismonline.ir
   avalinkaraj.ir
   behtarin-entekhab-karaj-siavashataee.ir
   behtarinkaraj.ir
   goftardarmanikaraj.ir
   goftareravan.ir
   google-map.ir
   googlegame.ir
   googlemovies.ir
   karaj-medu.ir
   kardarmanialborz.ir
   kardarmanikaraj.ir
   loknatclinic.ir
   loknatshekan.ir
   otalborz.ir
   otkaraj.ir
   pff-rhs.ir
   pooyesh-dar-goftardarmani-karaj.ir
   pooyesh-dar-kardarmani-karaj.ir
   siavash-ataee.ir

حصارک پایین   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   رضا شهر   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   شهرک ولیعصر   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   شهرک قائمیه   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   شهرک گلها ,  ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   بیدار چشمه   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   حصارک بالا   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   حیدر آباد   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   شهرک گلدشت   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   پیشاهنگی   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   شهرک طالقانی   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   شاهین ویلا   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   صوفی آباد   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   شهرک ظفر ,  رجایی شهر (گوهردشت )   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   شهرک بهارستان شرقی   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   شهرک بهداری   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   شهرک جهازیها   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   حسن آباد   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   شهرک امام رضا   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   شهرک فرهنگیان   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   شهرک اوج   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   کوی امامیه   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   کوی قائم ,    بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در    برغان   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   خیابان ولیعصر   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   اسلام آباد   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   خیابان بهار   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   خیابان چالوس  ,    بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   چهار صد دستگاه   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   آسیاب برجی   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   مهرویلا   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   دولت آباد   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   کارخانه قند   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   گلشهر ویلای شرقی   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   کوی کارمندان جنوبی   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   مظاهری   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   دانشکده کشاورزی   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   بلوار بلال   ,     بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در  شهرک سیمین دشت   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   رزکان   ,   بهترین کلینیک درمان قطعی لکنت زبان در   شهرک منظریه   ,   

 

Related posts