حالتهای افسردگی و درمان آن ها|لیست پایگاه های سنجش در چهارراه طالقانی جنوبی 09121623463

حالتهای افسردگی و درمان آن ها|لیست پایگاه های سنجش در چهارراه طالقانی جنوبی 09121623463

 

حالتهای افسردگی

حالتهای افسردگی دلایل بی شماری دارند: تأثیرات خارجی مانند استرس و تحمل فشارهای زیاد در کار و یا وظیفه به عنوان یک خانم خانه دار و یا ترس از دست دادن شغل و مقام، مشکلات مادی و مالی و یا از دست دادن شخصی که برای فرد بسیار عزیز بوده است، تنها دلایل کمی به شمار می آیند. اما عواملی عضوی و اندام های بدن مانند تغییرات هورمونی در خلال قاعدگی و یا بعد از زایمان و یا همچنین در طی دوران یائسکی میتوانند، باعث به وجود آمدن حالتهای افسردگی شوند. علاوه براین ها استعدادهای ذاتی و ژنتیکی نیز در این امر سهیم هستند. از مشخصه های عمده افسردگی می توان به یأس و خستگی و دلشکستگی و بی حوصلگی و همچنین تزلزلهای رفتاری، بدخوابی و ناآرامی و عدم تمرکز ذهنی اشاره نمود.

پیشگیری

افزودن مواد شیمیایی در غذاهایی که به روش صنعتی و ماشینی تهیه و تولید می شوند باعث یک ریسک بالا براندام ها شده و علاوه بر آن باعث اختلالات در متابولیسم مغز می شود. برعکس این امر مهمترین عناصر حیاتی برای بدن با مبنا و منشاء طبیعی باعث تقویت و حمایت از فعالیت متابولیسی مغز می شوند، به همین علت وجود آنها را نباید . نادیدہ گرفت. علاوه بر مصرف کافی و لازمه اسیدهایچرب اشباع نشده نیز بسیار ضروری هستند.

چگونه درمان کنیم

هر انسانی به گونه ای متفاوت در برابر مشکلات زندگی عکس العمل نشان میدهد. زمانی که شخص نمی تواند خود را از حالت جو متشنج و ناراحت و آمیخته به خشم نجاتدهد، در این زمان است که کمک به او ضروری و الزامی است، اغلب کافی است که فرد باشخص قابل اعتماد در مورد مشکلات غم و اندوہ خود صحبت کند. با وجودی این که برخی از افراد از اصطلاح روانپزشک به شیوه  غلط برداشت می کنند، اما بهتر است که با مراجعه به شخص متخصص از ابتدا به روش صحیح به مبارزه با افسردگی خود بپردازید

مراجعه به پزشک

در مواقع جدی و زمانی که این حالت ها ماندگاری پیدا می کنند باید فورا به پزشک مراجعه نمایید به خصوص این امر در مواقعی که حالتهای افسردگی دائماً شدیدتر میشوند و شما این احساس را دارید که تمامی مشکلات شما روزبه روز بیشتر می شود! و یا این که شما حتی فکر هر چند اندک در مورد خودکشی دارید و آن را راه حل پایان مشکلات خود می دانید، نیازمند به یک کمک اساسی توسط شخص مجرب می باشید.

موارد مورد استعمال

استفاده از آب به روشهای مختلف: در این جا چیزی که موجب ایجاد نشاط می شود شستوشوی پا با آب گرم و سرد (به صورت نوبتی) می باشد. شست وشوی ناحیه  سینه با افزودنیهایی مانند عصاره یا جوشاندہ اکلیل کوھی و عصارہ میوہ کاج و استفاده از آب به روش آب ریختن  رفتن به سونا، شنا کردن و استفاده از برس های خشک بسیار مفید و مؤثر می باشد. . حرکت و جنب و جوش باعث راندن و طرد کردن افکار تیره و تار می شود. پیاده روی و دوچرخه سواری بسیار مفید و شادی بخش روح هستند، به این علت که نه تنها حرکت کردن، بلکه قرار گرفتن در نور و هوای تازه نیز باعث ایجاد تأثیرات مثبتی در روحیہی شخصں می شود. در این حال پیشنهاد حمام آفتاب نیز می تواند، بسیار مؤثر واقع شود. سعی کنید به ورزشهای دسته جمعی همراه با موزیک شاد و تنفس درمانی بپردازید. همانند نور، استشمام بوهای خوشایند نیز در افکار تاریک و روان افراد بسیار تأثیر برانگیز است. بعضی از آن جمله از عصاره ها و روغن های اثیری نیز موجب تأثیرات بسیار مفید و مؤثر بر روح و روان شخصں می شوند، عصارہ گلابی از وحشی و یا عصاره نسترن و یا روغن ریحان و از همه مفیدتر روغن یا عصارہ گل رزمی باشد. در زمان نیاز  ضروری شما میتوانید یک الی دو قطره از روغن های ذکر شده را روی یک دستمال ریخته و یا پشت دست خود بمالید و به صورت عمیق استنشاق کنید. علاوه بر آن می توانید با  ریختن روغن در ظرفهایی که در زیر آنها شمع روشن می شود، فضای اتاق را خوشبو و معطر سازید.

وسایل درمان و داروها

خوشبختانه این امکان وجود دارد که حالت های افسردگی و ناراحتی را با داروهای گیاهی و در واقع جوشانده های گیاهی و یا به کمک داروهای هومیوپاتی تا مقدار زیادی بر طرف نمود و نشاط را جایگزین آن کرد. لازم به تذکر است که اینگونه گیاهان و جوشانده ها را در مواقع خیلی خفیف افسردگی و یا در صورتی که افسردگی ارتباطی مستقیم با قاعدگی و یا یائسگی دارد، میتوان استفاده نمود. در این صورت است که می توان از داروهای شیمیایی و مرکب از مواد مصنوعی چشم پوشی نمود.

درمان گیاهی افسردگی

در هنگام بروز حالتهای افسردگی، استفاده از جوشانده گیاه خرنوب و بادرنجبویه (آرام بخش) و یا گیاه کاواکاوا بسیار مناسب هستند. اما در زمان بروز حالت های افسردگی پیشرفته و متوسط استفاده از عصاره گیاه خرنوب باعث از بین بردن و تخفیف این حالتها می شود. شما می توانید بدون هیچ گونه نگرانی در ابتدای یک دورہی درمانی رابه کمک جوشانده آن طی نماید. البته لازم به ذکر است که باید به میزان غلظت و کافی بودن گیاه توجه داشته باشید. در غیر این صورت می توانید از عطاری هامیزان مصزف آنرادقیق سوال نمایید

چند روش ساده اما اثربخش

از شکوفه درخت نارنج معروف به بهار نارنج عرق یا عصاره ای تهیه و استخراج می شود   مصرف این عرق باعث تقویت اعصاب و زفع سر درد وحالتهای عصبی و افسردگی می شودتخمه افتابگردانباعث تقویت اعصاب و ارامش  می شود. از زمانهای قدیم تا به امروز در کشور فرانسه به خصوص  مردمان نواحی آلپ در هنگام سرما و تاریکی ایران را  زمستان که احساس افسردگی و خستگی روحی می کنند برای دفع خستگی جسمی و روحی از جوشاندهی گل و برگ و  اکلیل کوهی استفاده می کنند.به این صورت که بین چهل تا  پنجاه گرم از گیاه خشک را در یک لیتر آب به مدت پانزده  دقیقه جوشانده صاف کرده و روزانه بعد از هر وعده ی غذا وضعیت سه فنجان از آن را مینوشند.


behtarinalborz.ir
goftardarmanionline.ir
googleimage.ir
hamejaa.ir
medu-karaj.ir
siavashataee.ir
slpnews.ir
autismonline.ir
avalinkaraj.ir
behtarin-entekhab-karaj-siavashataee.ir
behtarinkaraj.ir
goftareravan.ir
google-map.ir
googlegame.ir
googlemovies.ir
karaj-medu.ir
kardarmanialborz.ir
kardarmanikaraj.ir
loknatclinic.ir
loknatshekan.ir
siavashataee.com
goftardarmani.com
neurofeedbackalborz.ir
otalborz.ir
otkaraj.ir
pff-rhs.ir
pooyesh-dar-goftardarmani-karaj.ir
pooyesh-dar-kardarmani-karaj.ir
siavash-ataee.ir
slpkaraj.ir
slponline.ir
speech-therapy.ir
tjhvnvlhkd.ir
کرج شهرک بهارستان , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج باغستان شرقی , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج عظیمیه , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج سه راه گوهردشت , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج رجایی شهر , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج گوهردشت , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج چهارراه طالقانی , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج کلاک , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج سرجو , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج حصار , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج وسیه , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج باغ پیر , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج بیلقان , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج حسین‌آباد بیلقان , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج علی‌آباد پرگیرک , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج تپه مرادآباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج بیدستان , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج صحرای ویان , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج جوادآباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج نهر رستم , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج دره دروا , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج حسن‌آباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج حاجی‌آباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج صوفی‌آباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج وهرجرد (ورگرد) , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج دلمبر , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج حیدرآباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج میان‌جاده , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج شنبه‌دژ , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج نوزمین , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج سیاه کلان , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج کسین , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج کارخانه قند , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج حسین‌آباد مهرشهر , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج جو مردآباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج سرحد آباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج آسیا برجی , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج سرآسیاب

Related posts