سردرد ناشی از اخلاط اربعه|لیست پایگاه های سنجش در فردیس 09121623463

سردرد ناشی از اخلاط اربعه|لیست پایگاه های سنجش در فردیس 09121623463

 

سردرد از غلبه  بلغم

اگر عقب سر به تنهایی دردگرفت و فشار درد در پشت سر باشد از غلبه ی رطوبت است و بلغم زیاد شده. علامت زیاد شدن بلغم نیز سنگینی سر، جمع شدن بزاق دهان، آمدن آب از دهان، مختصری دل آشوبی، ترشی بودن بوی غذاهای خورده شده و سفید بودن رنگ مدفوع می باشد. لذا برای رفع غلبه ی بلغم باید نان با مغز گردو، ماهیچه ی گوسفند با زیره ی سیاه، گوشت کبوتر، موز، گوشت بلدرچین، گوشت گنجشک، کره و عسل، چغندر، خربزه و خرما بیشتر میل کنید

 •  برای معالجه ی این گونه سردردها باید زیره ی سبز، زیره ی سیاه، زنیان و رازیانه از هر کدام ۵ گرم، نبات ۱۰۰ گرم همه را با هم بسیار نرم بسایید. هرصبح، ظهر و شب بعد از غذا یک قاشق غذاخوری از آن را در دهان بریزید و بخورید.
 •  صدوپنجاه گرم سیاه دانه ی کوبیده شده را با ۵۰۰ گرم عسل مخلوط کرده، و هر صبح و شب هر بار یک قاشق غذاخوری میل شود.
 •  هر صبح، ظهر و شب قهوه را با دارچین مثل چای دم کنید و بنوشید.
 •  هر صبح و عصر هر بار مرزنجوش، بادرنجبویه و استوخدوس هندی از هر کدام ۵ گرم، مخلوط کرده، و دم کنید آب آن را صاف و با عسل یا نبات شیرین کرده   بنوشید
 • ضمنا می توان برای تسکین آن سر را با گلاب بشویید و آب دمکرده ی غلیظ مرزنجوش را روزی سه مرتبه در بینی بچکانید. یا برگ سداب را بسیار نرم بسایید، با سرکه مخلوط کرده روزی سه بار در بینی بچکانید

سردرد از غلبه  بلغم و سودا

در صورتی که سودا و بلغم هر دو غلبه کرده و ایجاد سردرد کرده باشند، ابتدا اقدام به برطرف کردن خلط سودا و بلغم کنید و پس از آن گل بنفشه فرنگی و گل نیلوفر آبی و گل بابونه ی شیرازی و مغز ناخنک را، هر روز صبح و عصر و از هر کدام ۳ گرم مخلوط کرده و بجوشانید، آب صاف کرده ی آن را شیرین کرده و بنوشید. و نیز زیره ی سبز و ماش را مخلوط کرده، نرم بسایید بعد با گلاب مخلوط کنید و به محل دردناک بمالید.

 • آرد جو و گل ختمی ساییده شده را با روغن گل و سرکه مخلوط کرده و به محل درد بمالید. ضمناً از خردل و چغندر هم در خوراکیهای روزانه استفاده کنید.

سردرد از غلبه  سودا

در صورتی که سردرد  به علت غلبه ی سودا باشد این لامات ممکن است  همگی یا چند تایی در نتیجه ی آن خودنمایی کند. مانند سنگینی و درد پیشانی، سفت و سخت عملی نمودن مزاج، تیرگی رنگ مدفوع، سفیدی ادرار، تیرگی رنگ چھرہ، احساس صدا در گوش یا در سر، تنگی چشم، خستگی چشم، بی خوابی، چرت زدن، کندی نبض، کم حرفی، از شنیدن حرف و صدا ناراحت شدن، در صورتی که سردرد از غلبه ی سودا تشخیص داده شد، ابتداخلط سودا را برطرف کنید. ضمناً اگر با ماهیچه گوسفند نخود آب درست کرده و آش شلغم، آشی قمری، چغندر یا آش چغندر، شیر، خردل و آب دم کرده ی افتیمون میل کنید، مفید است.

 • هم چنین می توانید هر صبح و ناشتا  یک قاشقغذاخوری شربت افتیمون را در یک استکان آب حل کرده و بنوشید و نیز افتیمون را بجوشانید و آب غلیظ آن را صاف کرده در بینی بچکانید بعد از آن هم ۶۰ گرم گلی قند بخورید.
 •  مرزنجوش را بجوشانید و با آن بخور دهید بعد آب آن را صاف و شیرین کرده، بنوشید سپس تفاله ی آن را هم بر سر ببندید. هم اینکه شکر قرمز و خاکشیر و ترنجبین و گز علفی را از هر کدام به مقدار مساوی بجوشانید و با آب صاف کرده ی آن تنقیه کنید.
 • • صبر زرد را در کمی شیر مادری که طفل او دختر باشد مخلوط کرده و بر پیشانی بمالید و روی آن را ببندید و از خوردن حبوبات و میوه های هسته دار از قبیل هلوو آلود و زردآلووغیره نیز پرهیز شود.

سردرد از غلبه  صفرا

در صورتی که سردرد به علت غلبه ی صفرا باشد، دارای علاماتی است از قبیل شدت حرارت بدن، خشکی لبها، تلخی دهان، سرعت نبض، عفونت مدفوع (قازوره)، رنگ ادرار کدر و ثقیل میشود. خروج ادرار همراه با سوزش است و مجرا را ناراحت میکند. در این صورت باید ابتداخلط غالب را برطرف کرده و آش جو با عدس، آش کشک، آش آبغوره، آش چغندر با گشنیز، آش آب نارنج، آش تمرهندی، آب انار، آب ززشک، آب غوره، آب پرتقال، آب آلو، آب عناب، شربت نارنج، ترشی خیار، کاهو، گشنیز با عدس پخته بیشتر استفاده شود. تا خون صاف شده و درجه حرارت بدن کم شود و رنگ ادرار صاف و شفاف گردد.

 • همچنین می توانید هر بار تباشیر صدفی و صندل سفید را به نسبت مساوی بسیار نرم بسایید. گه گاهی مقداری از آن را در یک فنجان عرق بیدمشک مخلوط کرده و بنوشید.
 •  هر روز عناب، زرشک، آلوی بخارا، آلوچه براقانی، سه پستان، تمرهندی و گل بنفشه از هر کدام۱۰ گرم را با ۳ گرم شاه تره مخلوط کرده و بجوشانید و …صبح ناشتا آب صاف کرده ی آن را با مقداری ترنجبین مخلوط کرده، میل کنید. بعد مقداری شربت تمشک و مقداری سکنجبین را با آن مخلوط کرده و بخورید.
 •  چهار ترشی که شامل: تمرکحجرات، تمر هنل، زرشک و لیمو عمانی سیاه است، همه را بـه مقدار مساوی با هم دم کنید سپس آب آن را صاف و شیرین کرده، بنوشید. در صورتی که بخور سرکه به سر و مغز داده شود. آن نیز مؤثر خواهد بود.
 • سردرد از غلبه  خون و صفرا

 • در صورتی که خون و صفرا هر دو غلبه کرده باشد و ایجاد سردرد کند، ابتدا خلط غالب را برطرف سازید. بعد برای درمان آن هر صبح ناشتا ، عناب و زرشک را مخلوط کرده، بجوشانید بعد آب آن را صاف و شیرین کرده، بنوشید. از شربت آبغوره، آش آبغوره، آش سرکه و آش تمرهندی نیز استفاده کنید.
 • سردرد از غلبه  خون

 • در صورتی که سردرد در اثر غلبه ی خون و حرارت باشد، علامات آن گل انداختن و قرمز شدن رنگ لبها، برافروختگی چهره، ضربان نبض، یبوست مزاج و سفت و سخت بودن مدفوع و سنگینی سر خواهد بود. در این صورت باید ابتدا اقدام به آش تمرهندی، آش آبغوره، آب عناب و آب دمکرده ی شاه تره بیشتر استفاده کنید.
 • هر روز 4 مثقال  عناب ، 1 مثقال گل پنیرک ، 2مثقال  گل ختمی و همچنین گل بنفشه و شاه تره از هر کدام ۱ مثقال را با هم مخلوط کرده و بجوشانید بعد آب آن را صاف و شیرین کرده، بنوشید.
 • یک لیوان آب پرتقال بنوشید و ۲ ساعت بعد یک فنجان آب نارنج و ۲ ساعت بعد ۲ قاشق غذاخوری آبلیمو را با شربت قند مخلوط کرده و میل کنید.• تخم گشنیز را نرم بکوبید بعد با کمی سرکه خمیر کنید، بر سر بمالید. هروزی سه مرتبه هر بار ۲ قطره روغن بنفشه بادام را در هر سوراخ بینی بچکانید. یا آب گشنیز را با سرکه مخلوط کرده و در بینی بچکانید.
 • گل خطمی کوبیده را با سرکه خمیر کرده، و بر سر ببندید
 •  گرد غوره را با آب خمیر و بر سر ضماد کنید.
 • ضمناً عمل حجامت یا رگ زدن که باعث میشود مقدار خون کاهش یابد، در مورد سردردی که از غلبه خون و حرارت بالا باشد بسیار مفید است.

 


behtarinalborz.ir
goftardarmanionline.ir
googleimage.ir
hamejaa.ir
medu-karaj.ir
siavashataee.ir
slpnews.ir
autismonline.ir
avalinkaraj.ir
behtarin-entekhab-karaj-siavashataee.ir
behtarinkaraj.ir
goftareravan.ir
google-map.ir
googlegame.ir
googlemovies.ir
karaj-medu.ir
kardarmanialborz.ir
kardarmanikaraj.ir
loknatclinic.ir
loknatshekan.ir
siavashataee.com
goftardarmani.com
neurofeedbackalborz.ir
otalborz.ir
otkaraj.ir
pff-rhs.ir
pooyesh-dar-goftardarmani-karaj.ir
pooyesh-dar-kardarmani-karaj.ir
siavash-ataee.ir
slpkaraj.ir
slponline.ir
speech-therapy.ir
tjhvnvlhkd.ir
کرج شهرک بهارستان , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج باغستان شرقی , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج عظیمیه , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج سه راه گوهردشت , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج رجایی شهر , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج گوهردشت , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج چهارراه طالقانی , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج کلاک , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج سرجو , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج حصار , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج وسیه , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج باغ پیر , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج بیلقان , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج حسین‌آباد بیلقان , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج علی‌آباد پرگیرک , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج تپه مرادآباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج بیدستان , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج صحرای ویان , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج جوادآباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج نهر رستم , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج دره دروا , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج حسن‌آباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج حاجی‌آباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج صوفی‌آباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج وهرجرد (ورگرد) , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج دلمبر , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج حیدرآباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج میان‌جاده , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج شنبه‌دژ , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج نوزمین , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج سیاه کلان , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج کسین , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج کارخانه قند , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج حسین‌آباد مهرشهر , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج جو مردآباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج سرحد آباد , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج آسیا برجی , بهترین مراکز گفتاردرمانی در کرج سرآسیاب

Related posts