به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان؛ دکتر نوید دانائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در پیامی روز بهورز را به بهورزان عزیز و زحمتکش این دانشگاه تبریک گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسمه تعالی

۱۲ شهریور ماه روز ارزشمندی در تاریخ سلامت کشور بوده که مصادف با روز بهورز، روز سربازان خط اول ارائه خدمات سلامت به آحاد مردم شریف روستایی کشور است.

محافظان گمنام حوزه سلامت که از دل مردم برآمدند، کوچه پس کوچه های روستا و همه اهالی را به نام می دانند و سنگرهای دفاع از سلامت را نه در خانه بهداشت، که در کنج اتاق ها و کومه های مردمشان می بندند.

نقش بهورزان در شناسایی بیماران مبتلا به کرونا ویروس در مناطق دورافتاده در امر مدیریت و مقابله با این ویروس منحوس، غیر قابل انکار است و بسیار مهم و تاثیرگذار است. بهورزان همچون مویرگ هایی که مواد غذایی و اکسیژن را با ظرافت و سخاوت در اختیار سلول های بدن قرار می دهند، خدمات سلامت را به تک تک مردم می رسانند و تا اطمینان از دریافت خدمات تعریف شده، دست از پیگیری نمی کشند.

اینجانب به نمایندگی از جامعه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان روز بهورز را به بهورزان دلسوز و مدافعان سلامت در مناطق روستایی این دانشگاه تبریک عرض می نمایم. از این عزیزان به خاطر نقش بزرگی که در کاهش بیماری ها و مراقبت موثر از مردم به ویژه در روزهای نفس گیر مدیریت و مقابله با کرونا ویروس دارند، سپاسگزارم و از خداوند متعال کامیابی، توفیقات روزافزون و عاقبت به خیری را برای همگان خواستارم.

دکتر نوید دانائی

رئیس دانشگاه

Source linkمنبع