به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان؛ در آستانه آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، نشست صمیمی دکتر دانائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه با رعایت کامل دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی در سالن اجتماعات زکریای رازی دانشکده دندان‌پزشکی برگزاری شد.

دکتر نوید دانائی رئیس دانشگاه:

دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان موفق به کسب رتبه ششم در حوزه آموزش مجازی و رتبه سوم در حوزه بین الملل سازی در کشور شد

دکتر نوید دانائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، بیان نمود: نمی توان گفت که در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در دوران شیوع کروناویروس آموزش ها کاملا مجازی بوده و دروس عملی و بالینی در این مدت یک و نیم سال گذشته پا برجا و تداوم داشته است. اینتر ها و رزیدنت ها در محیط های بالینی در حال ارائه خدمت بودند و حتی دوشادوش مدافعان سلامت در خط مقدم مبارزه با کرونا ویروس حضور داشتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: دانشجویانی هم در قالب نیروهای جهادی در حوزه های غربالگری بیماری کرونا و واکسیناسیون همراه و یاور حوزه سلامت بودند و بنده به عنوان خادم این حوزه از تک تک این عزیزان قدردانی می نمایم.

وی افزود: اساتید دانشگاه به ویژه گروه های بالینی در چند ماه اخیر بیش از پیش درگیر کار و فعالیت شدند و در کنار مبارزه با کرونا ویروس، مسائل مربوط به آموزش و پژوهش و حوزه های مرتبط با امور فرهنگی و دانشجویی را مدیریت می کردند و حجم کاری زیادی را متحمل شدند.

دکتر دانائی رئیس دانشگاه تصریح کرد: امسال شرایط آموزشی در این دانشگاه خاص است و با برنامه ریزی های انجام شده می توان گفت که به طور میانگین حدود ۳۰ درصد آموزش ها حضوری می باشد.

ریاست دانشگاه با تاکید بر واکسینه شدن تمام اساتید و دانشجویان، اظهار داشت: ما باید با الگو گرفتن از مقام معظم رهبری واکسن بزنیم و اساتید باید دانشجویان را نیز برای واکسینه شدن ترغیب نمایند.

وی ضمن قدردانی از اساتید جهت استقبال از تغییر رویه در برگزاری کلاس ها از حضوری به مجازی، گفت: به همت اساتید دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، این دانشگاه موفق به کسب رتبه ششم در حوزه آموزش مجازی در بین دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور شده است.

دکتر نوید دانائی با اشاره به این که در این مدت گام های بزرگی در حوزه بین الملل دانشگاه برداشته شد، ابراز نمود: این دانشگاه به عنوان دانشگاه برتر در حوزه بین الملل شناخته شده و در رتبه بندی اخیری که در کشور انجام شد دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان رتبه سوم کشوری بین‌المللی سازی را در بین دانشگاه های هم تیپ خود کسب کرده که این نشاندهنده سرعت پیشرفت چشم‌گیر حوزه بین الملل دانشگاه است.

رئیس دانشگاه ضمن قدردانی از معاونین آموزش، توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی و غذا و داروی دانشگاه درخصوص شکل گیری دانشکده داروسازی در دانشگاه، اذعان نمود: برای اولین بار در سطح دانشگاه، راه اندازی رشته داروسازی و پذیرش دانشجوی بین الملل در این رشته انجام شده که یکی از اقدامات مهم در حوزه آموزش است که نتیجه همدلی همه اساتید و جامعه دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان می باشد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه: تزکیه و تعلیم موجب کرامت و سرافرازی انسان می شود

در این نشست که حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر مهدوی نژاد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و اعضای هیات رئیسه دانشگاه نیز حضور داشتند، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، بیان داشت: یاد و خاطره شهدانی که در سال های دفاع مقدس جان و زندگی خود را فدای اسلام، قرآن، سرافرازی نظام جمهوری اسلامی و ملت عزیز کردند را گرامی داریم و قدردان ایثار و رشادت های رزمندگان، جانبازان و آزادگان عزیز کشورمان هستیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر مهدوی نژاد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ادامه داد: به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید از زحمات اساتید عزیز این دانشگاه قدردانی می کنم و امیدوارم گام های بلندی در راستای ارتقای سطح علمی این دانشگاه برداشته شود.

وی افزود: برگزاری نشست های صمیمی اساتید و اعضای هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی که علاوه بر آموزش، تدریس و پرورش دانشجویان، مسئولیت حفظ و ارتقای سطح سلامت مردم به ویژه در این برحه خاص مبارزه نفس گیر با کرونا ویروس را دارد، بسیار مهم و تاثیر گذار است که جا دارد از توجه و دقت ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به این امر مهم قدردانی نمایم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با تاکید بر این‌که خداوند در قرآن کریم خود را معلم و مربی خوانده است، گفت: تعلیم و تربیت همه عالم بر عهده خداست و پیامبران نیز با تزکیه و تعلیم برای رشد معنوی و علمی انسان ها تلاش کردند و تزکیه و تعلیم موجب کرامت و سرافرازی انسان می شود.

معاون آموزشی دانشگاه از برگزاری ۱۲۰۰ کلاس به صورت مجازی و ۱۸۴۰ آزمون آنلاین در این دانشگاه در مدت شیوع کرونا ویروس خبر داد.

دکتر کسائیان معاون آموزشی دانشگاه ضمن خیرمقدم، در گزارشی از فعالیت های معاونت آموزشی دانشگاه در ایام مدیریت و مقابله با کرونا ویروس، بیان کرد: با توجه به بستر مجازی سازی و لزوم برگزاری کلاس ها به صورت مجازی در دوران شیوع کرونا ویروس، حدود ۳۵ هزار منبع و محتوا در سامانه نوید از سوی اساتید دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بارگزاری شده و حدود ۳ هزار دانشجو و ۴۴۷ استاد این دانشگاه نیز در این سامانه فعال هستند.

معاون آموزشی دانشگاه ضمن قدردانی از اساتید، مدیران و کارکنان معاونت آموزشی به ویژه دکتر ایزدی مدیر مرکز آزمون های دانشگاه که زحمات فراوانی در این حوزه را متحمل شدند، گفت: در حدود یک سال و نیم گذشته، نزدیک به ۷ هزار تکلیف آزمون میان ترم در این سامانه بارگزاری و ۱۲۰۰ کلاس به صورت مجازی و ویدیوکنفرانسی برگزار و ۱۸۴۰ آزمون بر خط و آنلاین در این دانشگاه برگزار شده است.

وی ادامه داد: از ابتدای فروردین ۱۳۹۹ الی شهریور ۱۴۰۰ در معاونت آموزشی دانشگاه ۲۲۰۰ جلسه به صورت حضوری و مجازی برگزار که حدود ۸۵۰ تا از این جلسات با حضور بنده بوده و خدارا شاکریم با توجه به شیوع این ویروس، فعالیت و عملکرد اینمعاونت همچون سایر حوزه های دانشگاه به خوبی پیش رفته و ذره ای کمی و کاستی حاصل نشده است.

دکتر کسائیان معاون آموزشی دانشگاه تصریح کرد: دکتر دانائی رئیس دانشگاه که در این ایام که درگیر درمان بیماران مبتلا به کرونا بودند، از حوزه آموزش و این معاونت لحظه‌ای غافل نشدند که جای قدردانی ویژه دارد.

در ادامه ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان پاسخگو سوالات و مسائل اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه بود.منبع