از پرستاران برتر دانشگاه و نمونه کشوری تقدیر شد

از پرستاران برتر دانشگاه و نمونه کشوری تقدیر شد

به گزارش وبدا جهرم، دکتر محمد رحمانیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم امروز ۲۱ آذر ماه ۱۴۰۰ در مراسم تقدیر از پرستاران برتر دانشگاه و نمونه کشوری گفت: در دو سالی که از اپیدمی بیماری کرونا می گذرد پرستاران در کنار پزشکان نقش پررنگی در بهبود و درمان بیماران مبتلا به کرونا داشتند. این عزیزان با ایثار و فداکاری که از خود نشان دادند دستاورد های بزرگی را به ارمغان آوردند. قدردان زحمات پرستاران عزیز هستیم. در کنار زحمات پرستاران و پزشکان شاهد خدمات ارزشمند نیروهای اورژانس، خدماتی، تاسیسات و حفاظت فیزیکی دانشگاه بوده ایم که از تک تک این عزیزان سپاسگزاریم.

وی گفت: مفتخریم که بر اساس شاخص های وزارت بهداشت امسال ۶ پرستار از دانشگاه به عنوان نمونه کشوری و ۱۳۷ پرستار به عنوان نمونه دانشگاهی انتخاب شده اند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر مدبر امام جمعه جهرم در ادامه این مراسم گفت: در بحران کرونا کادر بهداشت و درمان بلاخص پرستاران عزیز در کنار بیماران تا پای جان حضور داشتند. حرکت جهادی پرستاران و مقابله آنان در جبهه بیماری یاداور سربازان و نیروهای زمان دفاع مقدس است که تا پای جان برای حفظ میهن اسلامی ایستادند. این ایثار و جانبازی پرستاران عزیز فراموش نشدنی است.

دکتر بمانا معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جهرم در ادامه مراسم با بیان اینکه رشادت ها و فداکاری پرستاران در اپیدمی کرونا در تاریخ ماندگار خواهد بود گفت: در شدت و اوج بیماری کرونا در بیمارستان پیمانیه جهرم شاهد فداکاری پرستارانی بودیم که از فرط خستگی و فعالیت های شبانه روزی، سرم به دست مشغول به خدمت بودند. 

وی بیان کرد: در اوایل شیوع بیماری کرونا و پیک های خطرناک این بیماری، بصورت میانگین در هفته ۷۰ تا ۹۰ نفر از کادر درمان پیمانیه مبتلا به کرونا می شدند. پرستاران و کادر درمان سختی های زیادی را تحمل کردند. خدمات ارزشمند پرستاران شایسته تقدیر است و مدیون زحمات آنها هستیم.

دکتر بمانا به خدمات ارزشمند نیروهای تاسیسات و خدماتی اشاره کرد و از زحمات این عزیزان در ایام کرونا تقدیر به عمل آورد.

گفتنی است در حاشیه این مراسم از  از زحمات مترون و مدیران بیمارستان های جهرم و خفر تقدیر شد.


Source linkمنبع