به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان، دکتر وحید یگانه معاون بهداشتی دانشکده با اشاره به اینکه از نمونه های ارسالی به آزمایشگاه تشخیصی امیکرون، چند نمونه مثبت گزارش شده است اظهار داشت: متاسفانه تمامی موارد مثبت اعلام شده در تماس با مسافران خارجی بوده است؛ بنابراین از مسافران خارجی درخواست می‌کنیم از حضور در تجمعات به شدت خودداری کنند.

 

 

وی افزود: موارد امیکرون گزارش شده در شهرستان اوز و شهرستان لارستان بوده است.

 

معاون بهداشتی دانشکده تصریح کرد: در لار و اوز ۳۵ درصد از کسانی که جهت تست کرونا به مراکز نمونه گیری مراجعه می‌کنند جواب تست‌شان مثبت گزارش می‌شود.

 

دکتر یگانه خاطرنشان کرد: با توجه به تغییر رنگ بندی کشور از آبی به زرد می توان آغاز پیک ششم را در کشور اعلام کرد؛ بنابراین به شهروندان توصیه می‌شود نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تکمیل روند واکسیناسیون اهتمام بیشتری داشته باشند.

 

وی همچنین با ارائه آماری از میزان تزریق واکسن در منطقه گفت: در نوبت اول ۷۷ و ۸۷ درصد، در نوبت دوم ۷۲ درصد و در نوبت سوم تنها ۲۳ و ۳۹ درصد از افراد واکسیناسیون خود را انجام داده اند و انتظار می‌رود شهروندان نسبت به این امر بسیار مهم هر چه سریع‌تر اقدام کنند.

image_print

Source linkمنبع