داروسازان درخواست خود را ارائه نمایند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان؛ هیچ مانعی برای صدور مجوز داروخانه شبانه روزی در شهرهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان وجود ندارد.

دکتر حمیدرضا حافظی سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه بیان کرد: در حال حاضر ۴ داروخانه شبانه روزی و ۵۰ داروخانه خصوصی در مناطق تحت پوشش دانشگاه در حال فعالیت هستند.

 

سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه ادامه داد: برای صدور مجوز تاسیس داروخانه شبانه روزی توسط داروسازان در شهرستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، هیچ مانعی وجود دارد.

 

وی افزود: در صورتی که داروخانه‌های  خصوصی فعلی  نیز در این شهرستان ها، متقاضی تبدیل وضعیت به شبانه روزی باشند، موضوع در کمیسیون قانونی مطرح و بررسی خواهد شد تا مجوز آن صادر می شود.

 

دکتر حافظی عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از داروسازان برای تاسیس داروخانه شبانه روزی دعوت می کند تا درخواست خود را به معاونت غذا و داروی دانشگاه ارسال نمایند و پس از بررسی شرایط طبق آیین نامه و ضوابط جاری امور داروخانه ها، توسط کمیسیون مجوز صادر می‌شود.

 

معاون غذا و دارو دانشگاه با بیان این که خدمت رسانی و دسترسی مطلوب مردم به داروخانه ها یکی از اهداف مهم معاونت غذا و داروی دانشگاه است، گفت:  ان‌شاءالله با صدور مجوزها برای تاسیس داروخانه های شبانه روزی ،مردم عزیز استان در تمامی مناطق، بیش از پیش دسترسی آسان به دارو در تمامی ساعات شبانه روز خواهند داشت.

 

 

 

 

Source linkمنبع